Recenzie

Na kurz panvového dna k Janke som nešla s konkrétnym problémom, ktorý by som potrebovala riešiť ale skôr zo zvedavosti, záujmu o vlastné telo a kvôli prevencii. Osobne ma znervózňuje, ak dostávam príliš všeobecné a abstraktné vysvetlenia či inštrukcie. Preto veľmi oceňujem, že Janka preberané témy vysvetľuje veľmi logicky, konkrétne a uchopiteľne. Po celý čas som sa cítila veľmi príjemne a uvoľnene. Po kurze som sa začala viac vnímať ako žena a cítim, že lepšie rozumiem svojmu telu. Kurz určite odporúčam absolvovať každej žene a sama sa teším na ďalšie :)”

V úvode chcem povedať, že naozaj úprimne kurz odporúčam. Po dvoch pôrodoch s diastázou, problémom s únikom moču bol tento kurz presne to čo som potrebovala.  Vďaka nemu som konečne (už som absolvovala cvičenie s fyzioterapeutom na princípe zatni a drž) pochopila čo to vôbec panvové dno je, precítila som niečo čo som ani nevedela že mám, zistila som kde som robila chybu v doterajšom cvičení a dýchaní. Na kurze som objavila možnosť používať tieto svaly bežne v priebehu dňa a teda cvičiť nie len večer, keď dobehnem domov a nájdem si čas pre seba. Takže teraz „cvičím“  a mám pocit, že to aj niekam smeruje. Janka (lektorka) bola absolútne pripravená zodpovedať každú otázku, odborne ale zároveň jednoducho  a pre laika zrozumiteľne. S príjemným, upokojujúcim prejavom nás previedla celým kurzom a nabila novou energiou. Tie dva dni boli poučením a oddychom v jednom. Ďakujem!

Lektorka Janka bola skvelá. Absolvovala som u nej kurz panvového dna. Po rokoch cvičenia, kedy som si myslela, že rozumiem tomu, keď mi niekto povie že mám stiahnuť panvové dno som zistila, že naše panvové dno má omnoho viac rozmerov. Janka nám tému vysvetlila komplexne a naučila nás, ako si našim panvovým dnom pracovať. Jej štýl komunikácie a vedenia kurzu mi veľmi vyhovoval, keďže k téme vie pristupovať pragmaticky a zrozumiteľne a dozviete sa od nej veľa užitočných a praktických informácií. A asi najlepšie zo všetkého je, že ani nie mesiac po absolvovaní kurzu sa mi podarilo po štyroch rokoch snaženia otehotnieť. A verím, že za môjho krásneho chlapčeka vďačím aj Janke a jej kurzu.

Veľmi zaujímavý kurz, plný informacií a aj veľmi zaujimavých cvičení, zrozumiteľné materiály, milá pani lektorka ochotná zodpovedať všetky naše nikde nekončiace otázky 🙂 rozhodne dopuručujem každej žene!